Znajdź na stronie:
telefon: 61 307 03 03
tel. kom.: 508 393 926
e-mail: info@szkolenia-semper.pl Kontakt
NEWSLETTER

Zapisz się
Organizacja szkoleń Semper Blog Jak chronić swoje dane w sieci?

Jak chronić swoje dane w sieci?

Jak chronić swoje dane w sieci?

Żyjemy w czasach, w których Internet stał się oknem na świat i czymś, bez czego nie wyobrażamy sobie funkcjonowania. Za jego pośrednictwem wykonujemy przelewy, logujemy się do różnych instytucji czy dokonujemy zakupów — wszystko to wiąże się z danymi wrażliwymi. I choć nowoczesne technologie i możliwości XXI wieku niosą z sobą dużo dobrego, to nie są pozbawione zagrożeń. Cyberprzestępcy niestety nie odpuszczają i każdego dnia wiele osób pada ich ofiarą. Jak się uchronić przed atakiem hakerów i zapewnić sobie bezpieczeństwo w sieci? 

Co to jest cyberbezpieczeństwo?

Cyberbezpieczeństwo sprowadza się do ochrony systemów wewnętrznych i danych przed cyberatakami. Innymi słowy, jest to cały proces, który ma na celu chronić sieć, urządzenia oraz programy. Jest to niezwykle ważne zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Brak odpowiednich zabezpieczeń cybernetycznych może prowadzić do szeregu zagrożeń, czego konsekwencją mogą być straty finansowe czy utrata danych wrażliwych. W przypadku firm dochodzi jeszcze do straty zaufania, przerwy w działalności i borykaniem się z odbudową wizerunku. Dlatego warto zadbać o wdrożenie najlepszych praktyk, procesów i rozwiązań technologicznych, które składają się na cyberbezpieczeństwo. A jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w Internecie, poznać narzędzia i strategie umożliwiające skuteczną ochronę danych to warto zapisać się na szkolenie z cyberprzestępstwa online. Organizatorem jest Semper — Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji, którego misją jest świadczenie najwyższej jakości usług i przekazywanie nowoczesnych rozwiązań szkoleniowo-doradczych. W tym miejscu należy podkreślić, że szkolenia prowadzi profesjonalny zespół fachowców. 

Czym jest cyberbezpieczeństwo — jak chronić swoje dane?

W mediach dość dużo mówi się o tym, jak nie dać się oszukać hakerom, a mimo to liczba osób, która pada ich ofiarą, wciąż jest zatrważająca. Wyjaśniliśmy już, co to jest cyberbezpieczeństwo, teraz przyszła pora na kilka przykładów, w jaki sposób chronić swoje dane w sieci. Otóż przede wszystkim należy:

- posiadać na urządzeniu podłączonym do sieci aktualny program antywirusowy;

- zezwalać na instalowanie aktualizacji systemów operacyjnych, dzięki czemu instalowane są najnowsze zabezpieczenia;

- nie łączyć się z publicznymi sieciami WiFi;

- nie otwierać podejrzanych załączników i linków — często mają one dziwne nazwy, np. zlepek liter i cyfr;

- zadbać o silne hasło do poczty elektronicznej, konta bankowego, kont w mediach społecznościowych etc.;

- regularnie tworzyć kopie zapasowe ważnych danych, zapisując je np. na dysku zewnętrznym lub w chmurze. 

W sytuacji, gdy będziemy mieli podejrzenie, że nasze dane mogły zostać wykradzione i tym samym trafiły w niepowołane ręce, natychmiast należy zmienić hasła do posiadanych kont oraz zgłosić sprawę odpowiednim służbom i instytucjom. Jeżeli mowa o koncie bankowym, to niezwłocznie trzeba skontaktować się z placówką i poinformować o zajściu. 

Cyberbezpieczeństwo — najważniejsze zasady dla firm

Dbanie o własne bezpieczeństwo w sieci to jedno, ale druga kwestia to bezpieczeństwo firm, które pracują z danymi wrażliwymi. Jak już wspomniano, wyciek danych w firmie, to porażka wizerunkowa, co może wiązać się z dużymi stratami finansowymi. Dlatego, żeby nie dopuścić do takich przykrych konsekwencji braku odpowiednich zabezpieczeń, warto wiedzieć, jak się chronić. Tym samym każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć, czym jest cyberbezpieczeństwo i wdrożyć zasady, takie jak:

- szyfrowanie danych, mające na celu zabezpieczenie poufności;

- zarządzanie dostępem — oznacza to, że każdy pracownik posiada dostęp tylko do niezbędnego zakresu danych, wprowadzone są ograniczenia oraz role;

- instalowanie aktualizacji i monitorowanie aktywności, co pozwoli wychwycić wszelkie odstępstwa od normy, które mogą wskazywać na działania hakerów;

- weryfikacja tożsamości za pomocą silnych haseł, certyfikatów czy tokenów;

- tworzenie kopii zapasowych. 

Stosowanie się do tych zasad w znacznym stopniu jest w stanie zabezpieczyć dane i zmniejszyć ryzyko tego, że dojdzie do naruszenia cyberbezpieczeństwa. 

Cyberbezpieczeństwo — jak zacząć zdobywanie wiedzy? 

Chcąc dowiedzieć się w tzw. pigułce, czym jest cyberbezpieczeństwo wystarczy sięgnąć do sprawdzonych źródeł w Internecie. Ale jeżeli mamy ambicje, aby stać się specjalistami w tej dziedzinie, to wtedy najlepiej zdecydować się na szkolenie. Jego zaletą jest przede wszystkim to, że otrzymamy uporządkowaną i kompleksową wiedzę. Profesjonalny kurs pozwoli zaoszczędzić czas i zgłębić wszystkie tajniki zagrożeń oraz metod bezpieczeństwa. W dzisiejszym cyfrowym świecie podstawą jest zadbanie o cyberbezpieczeństwo. Jak zacząć? Wystarczy zapisać się na kurs online, żeby nabyć cenną wiedzę! 

Bez względu na to, czy jesteś osobą prywatną i interesuje Cię bezpieczeństwo w sieci, czy przedsiębiorcą, który chce w jak najlepszy sposób zabezpieczyć się przed cyberatakami, to szkolenie z zakresu cyberbezpieczeństwa przyniesie Ci mnóstwo przydatnej wiedzy. Hakerzy nie próżnują, dlatego warto wiedzieć, jak się ustrzec przed ich atakami, które mogą wyrządzić wiele szkód. 



Polecane artykuły

Co warto wiedzieć o postępowaniu egzekucyjnym w administracji?

Postępowanie egzekucyjne w administracji jest procesem, którego głównym celem jest przymusowe dochodzenie należności od osób lub podmiotów, nie wypełniających dobrowolnie swoich...
Excel — od podstaw do zaawansowanych funkcji

Program Excel to wszechstronne narzędzie, które sprawdza się nie tylko w warunkach biurowych, ale również w domu. Choć nie trzeba go nikomu przedstawiać, wiele osób nie potrafi w pełni...
Dlaczego warto zdobyć podstawową wiedzę z księgowości?

Podstawowa wiedza z księgowości jest coraz bardziej ceniona, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Zrozumienie mechanizmów działania np. finansów pomaga nie tylko lepiej zarządzać...

ponad
0
zadowolonych uczestników

0
zaangażowania
ponad
0
zrealizowanych szkoleń


ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI i KIEROWANIE ZESPOŁEM PROJEKTOWYM - od działań indywidualnych do zespołowych-2-dniowe inspirujące warsztaty praktyczne i symulacje.

28-29 listopada | Warszawa, Katowice lub Online
09-10 grudnia | Wrocław, Gdańsk lub Online
27-28 stycznia | Warszawa, Kraków lub Online
Specjalista ds. Zamówień Publicznych - 3 -dniowe certyfikowane warsztaty praktyczne z uwzględnieniem nowelizacji przepisów.

06-08 listopada | Gdańsk, Katowice lub Online
27-29 listopada | Warszawa lub Online
09-11 grudnia | Wrocław, Kraków lub Online
16-18 grudnia | Warszawa lub Online
Rozliczanie Projektów Unijnych oraz kwalifikowalność wydatków w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

28-29 listopada | Kraków, Poznań lub Online
12-13 grudnia | Warszawa, Katowice lub Online
23-24 stycznia | Kraków, Gdańsk lub Online
Zamówienia publiczne dla początkujących - 2 -dniowe warsztaty praktyczne. Kompendium obowiązujących przepisów z uwzględnieniem nowelizacji.

14-15 listopada | Kraków lub Online
25-26 listopada | Gdańsk, Warszawa lub Online
05-06 grudnia | Poznań, Katowice lub Online
12-13 grudnia | Wrocław, Warszawa lub Online
Rozliczanie i realizacja projektów unijnych w systemie SL2014 w Nowej Perspektywie Finansowej 2014-2020. 2-dniowe warsztaty praktyczne.

21-22 listopada | Gdańsk, Wrocław lub Online
09-10 grudnia | Warszawa, Poznań lub Online
27-28 stycznia | Kraków lub Online
24-25 lutego | Warszawa lub Online

Eksploatacja i utrzymanie obiektów budowlanych w praktyce. Kompendium regulacji prawnych i procedur. 2-dniowe szkolenie z omawianiem kluczowych kwestii problemowych.

25-26 listopada | Gdańsk lub Online
09-10 grudnia | Wrocław
16-17 grudnia | Warszawa lub Online
27-28 stycznia | Warszawa, Kraków lub Online

Prawo zamówień publicznych w praktyce - Kompendium obowiązujących przepisów - 3-dniowe warsztaty praktyczne w Zakopanem. Elektronizacja zamówień publicznych i nowa ustawa PZP. (Noclegi i wyżywienie w cenie szkolenia).

03 grudnia do 06 grudnia | Zakopane lub Online
18 marca 2025 r. do 21 marca 2025 r. | Zakopane lub Online
20 maja 2025 r. do 23 maja 2025 r. | Zakopane lub Online
Kierowanie zespołem - 2-dniowe warsztaty menedżerskie z elementami gry strategicznej i symulacji. [Praktyczne ćwiczenia przy pomocy kamery video].

25-26 listopada | Gdańsk, Katowice lub Online
09-10 grudnia | Warszawa, Wrocław, Kraków lub Online
19-20 grudnia | Kraków lub Online
27-28 stycznia | Poznań, Gdańsk lub Online

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2009-2024 SZKOLENIA-SEMPER.PL
SEMPER ul. Libelta 1a/2 61-706 Poznań
Nasze oddziały: Szkolenia Wrocław | Szkolenia Warszawa | Szkolenia Kraków | Szkolenia Zakopane | Szkolenia Poznań | Szkolenia Gdańsk
Zamów Voucher
na szkolenie
KFS
szkolenia dofinansowane
BUR
Baza Usług Rozwojowych
Szkolenia online
terminy webinarów
Zadaj pytanie
w sprawie szkolenia
Szkolenia w języku angielskim
Porady prawne
już od 100 zł