Nie znalazłeś odpowiedniego terminu, miasta i masz do przeszkolenia minimum 4 pracowników?
Zamów wycenę szkolenia zamkniętego
Zobacz więcej:
Opis szkolenia
Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu otwartym pn. Umowy cywilnoprawne: "Warsztaty z zakresu tworzenia i redagowania umów cywilnoprawnych z uwzględnieniem konieczności zabezpieczenia interesów reprezentowanego podmiotu". Szkolenie realizowane jest w formie interaktywnej w kameralnej grupie pozwalającej na indywidualne podejście wykładowcy do Uczestników zajęć.
Grupa docelowa
Szkolenie zostało zaprojektowane dla:
-pracowników administracji publicznej,
-przedsiębiorców,
-osób odpowiedzialnych za przygotowywanie i zawieranie umów,
-wszystkich osób zainteresowanych omawianą podczas szkolenia tematyką.
Cel szkolenia
- przekazanie uczestnikom wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie tworzenia, zawierania i wykładni umów cywilnoprawnych;
- nabycie przez uczestników umiejętności efektywnego redagowania zapisów umownych i ich późniejszego egzekwowania;
- nabycie przez uczestników szkolenia umiejętności przeprowadzenia samodzielnej, krytycznej analizy poszczególnych zapisów umownych, pod kątem ochrony interesów reprezentowanego podmiotu;
- zapoznanie uczestników z aktualnie obowiązującym stanem prawnym.
Uczestnicy zdobędą oraz zaktualizują wiedzę z zakresu redagowania umów i ich oceny pod kątem interesów reprezentowanego podmiotu. Podczas szkolenia zostaną omówione kwestie związane z późniejszą realizacją zawartych umów, przypadkami nieuczciwego zachowania kontrahenta i sposobami wyjścia z takiej sytuacji. Dodatkowo uczestnicy zostaną zapoznani z problematyką wprowadzania późniejszych zmian do umowy oraz kwestiami związanymi z zerwaniem umowy przez jedną ze stron.
Przedostatni punkt programu tj. Samodzielne tworzenie poszczególnych typów umów i ich późniejsza ocena przez radcę prawnego wraz omówieniem, wiązać się będzie z koniecznością stworzenia przez każdego z uczestników (lub małe zespoły) umowy określonego rodzaju według założeń przedstawionych przez prowadzącego. Następnie każda z umów (każdy zespół będzie przygotowywał inną umowę) zostanie omówiona przez prowadzącego. W zamyśle ten punkt programu trwa przynajmniej 2-3 godziny.
Korzyści dla uczestników
- ciekawe materiały szkoleniowe przygotowane przez praktyków,
- możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji z radcą prawnym,
- uzyskanie kompleksowej wiedzy w zakresie istniejących, w polskim prawie cywilnym instrumentów zabezpieczania zobowiązań umownych,
- nauka praktycznych umiejętności w zakresie tworzenia, zawierania i zabezpieczania umów cywilnoprawnych w obrocie gospodarczym i ich późniejszego egzekwowania.
Zaletą szkolenia jest możliwość spotkania i wymiany doświadczeń z przedstawicielami różnorodnych instytucji realizującymi projekty w bliskim dla uczestników środowisku.
Metodologia
Trenerzy
Grzegorz Dudczak Zobacz specjalizację trenerską
Ekspert Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER, trener – praktyk, na co dzień radca prawny, współpracuje z kancelarią Philips & Garnuszewski Spółka Partnerska Adwokata i Radcy Prawnego oraz prowadzi własną praktykę prawną. Szkolenie w ramach aplikacji radcowskiej odbył w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, część studiów odbył na Wydziale Prawa University of Oslo w Norwegii. Posiada bogate doświadczenie w zakresie bieżącej obsługi prawnej podmiotów gospodarczych w tym w zakresie przygotowywania, negocjowania i opiniowania wszelkiego rodzaju umów cywilnoprawnych, opracowywaniu projektów statutów, regulaminów i innych aktów regulujących funkcjonowanie podmiotów gospodarczych oraz obsługi prawnej inwestycji. Autor szkoleń z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego, jak również prawa handlowego oraz prawa własności intelektualnej. Jako wykładowca więdzę przekazuje bardzo fachowo w oparciu o wiele przykładów praktycznych aktywizując Uczestników zajęć.
Program szkolenia
|Program szkolenia jest własnością intelektualną SEMPER i przetwarzanie go dla celów komercyjnych bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.|
PROGRAM SZKOLENIA BĘDZIE ODPOWIEDNIO ZAKTUALIZOWANY I REALIZOWANY ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYM W DNIU SZKOLENIA STANEM PRAWNYM.
1. Zagadnienia ogólne (w tym m.in. zasady reprezentacji podmiotów w obrocie gospodarczym, wybór formy prawnej umowy, zawarcie umowy przez pełnomocnika, pozaumowne czynniki kształtujące treść zobowiązań stron).
2. Rodzaje umów w obrocie gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem najpopularniejszych typów umów nazwanych:
a) rodzaje umów występujących w obrocie gospodarczym;
b) najpopularniejsze umowy nazwane z omówienie ich podstawowych elementów i najczęściej popełnianych błędów:
-umowa sprzedaży;
-umowa zlecenia (świadczenia usług);
-umowa o dzieło;
-umowa o roboty budowlane;
-umowa najmu;
Sesja warsztatowa
3. Wybrane zagadnienia z zakresu zasad tworzenia, redagowania i wykładni zapisów umownych (w tym m.in. podstawowe zasady tworzenia umów, wykładnia niejasnych oświadczeń woli).
Sesja warsztatowa
4. Prawne formy zabezpieczenia prawidłowej realizacji zobowiązań umownych (w tym m.in. kara umowna, sankcyjne odstąpienie od umowy, zadatek, kaucja gwarancyjna, wykonanie zastępcze).
5. Ocena stopnia zabezpieczenia interesów reprezentowanego podmiotu na przykładzie umów powszechnie występujących w obrocie gospodarczym (case study).
Sesja warsztatowa
6. Treść umowy a jej późniejsza realizacja – najczęstsze problemy i trudności stron w trakcie realizacji poszczególnych typów umów, najczęściej popełniane błędy.
7. Wprowadzanie zmian do obowiązującej umowy (w tym m.in. zasady sporządzania aneksów, cesja praw z umowy na inny podmiot).
8. Przypadki nieprawidłowej realizacji zobowiązań umownych (w tym m.in. roszczenia przysługujące stronie umowy w przypadku nieprawidłowej realizacji umowy przez kontrahenta i sposób realizacji tych roszczeń, ochrona interesu reprezentowanego podmiotu).
9. Sposoby rozwiązania i wypowiedzenia umów – w ujęciu praktycznym:
-rozwiązanie umowy za porozumieniem stron
-wypowiedzenie umowy
-odstąpienie od umowy
10. Samodzielne tworzenie poszczególnych typów umów i ich późniejsza ocena przez radcę prawnego wraz omówieniem.
11. Podsumowanie warsztatów.
Najistotniejsze części szkolenia kończą się sesją warsztatową, która pozwala z jednej strony utrwalić zaprezentowany w ramach danej części materiał, z drugiej strony umożliwia ona nabycie przez uczestników umiejętności praktycznego wykorzystywania zdobytej wiedzy.
Informacje organizacyjne
Inwestycja
Zgłoszenie
Kontakt
Zachęcamy do kontaktu telefonicznego i mailowego.
Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania:
Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER
SZKOLENIA | KONFERENCJE | DORADZTWO
ul. Libelta 1a/2
61-706 Poznań
Godziny pracy biura: Pn-Pt 08.00 - 18.00
Departament szkoleń otwartych:
tel. 690 059 155
tel. 508 393 926
tel. 577 177 547
tel. 733 544 190
tel. 570 590 060
tel. (61) 3070303
tel. (61) 8102194
tel. (61) 4152036
tel. (61) 4152810
tel. (61) 4152820
fax. (61) 6 247 936
fax. (61) 2 786 300
info@szkolenia-semper.pl
www.szkolenia-semper.pl
Najważniejsze powody, dla których warto wybrać organizowane przez nas szkolenie:
1. Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER jest jedną z wiodących firm szkoleniowych w Polsce.
2. Naszym celem jest zapewnienie Państwu elastycznych rozwiązań doradczych i dostosowanych szkoleń w celu osiągnięcia rzeczywistych rezultatów i efektów w pracy zawodowej.
3. Gwarantujemy zajęcia prowadzone przez najlepszych w kraju specjalistów.
4. Liczne referencje i opinie potwierdzają wysoką jakość naszych usług: referencje
POLITYKA RABATOWA
Przy zgłoszeniu 2 - 4 uczestników nasza polityka rabatowa przewiduje 10% zniżkę.
Przy zgłoszeniu 5 lub więcej uczestników nasza polityka rabatowa przewiduje 15% zniżkę.
Uwagi
Powyższy program rozwojowy jest również dostępny w formie zamkniętej, wyłącznie dla pracowników Państwa firmy. W przypadku szkoleń zamkniętych zakres tematyczny poszczególnych bloków może ulec zmianie, ze względu na rzeczywiste, zdiagnozowane w ramach analizy przedszkoleniowej oczekiwania pracowników i potrzeby organizacji zlecającej szkolenie. Gwarantujemy wysoką jakość merytoryczną i organizacyjną szkolenia. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących zamkniętej formuły szkoleń prosimy o kontakt: info@szkolenia-semper.pl lub zachęcamy do skorzystania z
formularza zapytania ofertowego.