Katastrofy naturalne, pożary, napady z użyciem broni czy ataki terrorystyczne – to wyzwania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa ludziom, budynkom, danym i dokumentacji firmowej. Odpowiedzią na te i wiele innych współczesnych zagrożeń jest propozycja nowego 2-dniowego szkolenia i konsultacji „Bezpieczeństwo Firm i Instytucji w praktyce - zabezpieczenia dokumentów i plików, ludzi, budynków na wypadek sytuacji kryzysowej”. Dowiedz się, co zyskujesz, na czym polega szkolenie i jakie dokładnie umiejętności i wiedzę zdobędziesz.
To szkolenie jest dla Ciebie, niezależnie od tego, na jakim stanowisku pracujesz. W szkoleniu mogą wziąć udział przedstawiciele kadry zarządzającej, jak i pracownicy niższego szczebla – jednym słowem wszyscy, którym zależy na zwiększeniu świadomości dotyczącej zapewnienia bezpieczeństwa ludziom, budynkom należącym do firmy, dokumentom i plikom, a także na zdobyciu praktycznych umiejętności w zakresie przetrwania w sytuacji kryzysowej, ataku terrorystycznego, napadu z użyciem broni czy przetrzymywaniu zakładników. To realne zagrożenia, jakie stawia współczesny świat i w żadnym razie nie należy czekać, aż zaskoczą nas nieprzygotowanych. Co ważne, wiedza o zachowaniu w sytuacji kryzysowej jest niezbędna nie tylko dla menedżerów, ale dla wszystkich pracowników. Świadoma i wyedukowana w tym zakresie kadra to podstawa dla zdrowia i życia pracowników, bezpieczeństwa dokumentacji, budynków i danych. Nie wahaj się – zapisz swój zespół już dziś!
W skrócie - wiedzę i umiejętności, które pomagają ratować życie, zdrowie, dane i dobra materialne oraz niematerialne firmy lub instytucji. A bardziej szczegółowo?
Po pierwsze uczestnicy dowiedzą się, jak zabezpieczyć swoją pracę – dokumenty fizyczne i elektroniczne przed niepożądanymi osobami, intencjonalnym zniszczeniem, kradzieżą lub utratą wskutek czynników zewnętrznych, takich jak np. skoki napięcia, blackouty, pożary, zalania, hacking, infekcja wirusami komputerowymi. Poznają metody i procedury zabezpieczenia dokumentów i danych, obrotu dokumentacją i najskuteczniejsze cyberzabezpieczenia stosowane w przypadku korzystania z internetu i intranetu.
Zdobędą również wiedzę niezbędną przeciwdziałaniu zagrożenia ze strony człowieka – napadu z użyciem przemocy i broni czy ataku terrorystycznego. Zyskają świadomość, jak rozpoznać pierwsze sygnały wysyłane przez sprawcę, zachowania, wobec których należy zachować czujność i nauczą się zasad bezpieczeństwa w miejscu publicznym.
Poza zagrożeniami ze strony człowieka, poznają też sposoby reakcji na zagrożenia wywołane przez naturę, takie jak pożary, powodzie czy problemy spowodowane dużym natężeniem wiatru. W tym przypadku nacisk będzie położony na sposoby rozpoznania zagrożenia, radzenia sobie w odcięciu od sieci telekomunikacyjnych i internetu, a także zasady ewakuacji i przetrwania w sytuacji kryzysowej.
Poza rozległą wiedzą nabędą również umiejętności postępowania i przetrwania w sytuacji realnego zagrożenia. Działanie w przypadku podłożenia ładunku bombowego czy napadu z użyciem broni, informowanie odpowiednich służb o wyżej wymienionych sytuacjach, organizacja bezpiecznej i szybkiej ewakuacji, użycie siły w samoobronie, pierwsza pomoc przedmedyczna i współpraca ze służbami ratunkowymi – to najważniejsze umiejętności, jakie nabędzie każdy uczestnik szkolenia, które mogą okazać się niezbędne na wypadek zagrożenia nie tylko w miejscu pracy, ale także w życiu prywatnym – na imprezie masowej, w miejscu publicznym czy w zamkniętej przestrzeni.
Wierzymy, że interaktywna i praktyczna forma edukacji jest najskuteczniejsza, zwłaszcza jeśli mowa o sytuacjach zagrożenia, w których należy reagować błyskawicznie i niejako automatycznie. Stąd na na naszym szkoleniu będziemy wykorzystywać wiele praktycznych technik edukacji: doświadczanie różnych sytuacji, scenki rodzajowe, symulacje, pracę w małych grupach oraz mini-wykłady z przykładami z życia wziętymi. Każdy z uczestników będzie miał również możliwość konsultacji z prowadzącą.
Szkolenie poprowadzi dr Joanna Frączek-Broda która jest wykładowcą wojskowego Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych oraz Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania i doktorem nauk społecznych w dziedzinie bezpieczeństwa międzynarodowego. Jej badania obejmują komunikację, cyberantropologię, antyterroryzm i bezpieczeństwo. Posiada doświadczenie w pracy z osobami, które pracują w strefach konfliktu, niosą pomoc ofiarom klęsk żywiołowych lub w czasie imprez masowych, a także z firmami międzynarodowymi i rodzinnymi.
Polecane artykuły
ponad 0 zadowolonych uczestników |
0 zaangażowania |
ponad 0 zrealizowanych szkoleń |
"Z przyjemnością wystawiam pozytywną opinię. Polecam SEMPER ze wzgledu na profesjonalizm, terminowość i starannie wybranych wykładowców prowadzących szkolenia". |
"Warsztat przeprowadzony profesjonalnie, w zupełnie innej formie, niż wszystkie inne szkolenia, w których uczestniczyłem". |
"Szkolenie spełniło moje oczekiwania w 100%. Bardzo podobało mi się teoretyczne połączenie z praktyką oraz aktywizacją uczestników." |
"Pozytywnie oceniam szkolenie. Osoba prowadząca bardzo pomocna, niesamowita wiedza i gotowość w rozwiązaniu przedstawionych problemów." |
"Całość tematyki i sposób jest przekazywania doskonały. Prowadzący – najwyższa klasa. Fachowe szkolenie prowadzone w miłej atmosferze. Wspaniała wiedza prowadzącego." |
"Szkolenie prowadzone bardzo rzetelnie, wszystkie zagadnienia omówione do wyczerpania. Bardzo dobre podejście prowadzącego." |