Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER od początku istnienia nieustannie prognozuje i analizuje trendy rynkowe, identyfikując w ten sposób obecne i przyszłe potrzeby Klientów. Po co to robimy? Tylko w ten sposób możemy sprostać oczekiwaniom obecnych i przyszłych Uczestników naszych szkoleń, oferując im najbardziej optymalne rozwiązania.
W związku z powyższym uatrakcyjniliśmy propozycję naszych szkoleń otwartych o dwa nowe wydarzenia.
Pierwszą z nowości jest szkolenie
Służebność przesyłu - Kompendium obowiązujących przepisów [2-dniowe warsztaty praktyczne].
Termin służebność przesyłu istnieje w kodeksie cywilnym od sierpnia 2008 r., Jaki cel przyświecał autorom zapisów w tym zakresie? Miał przede wszystkim uregulować stosunki prawne w zakresie urządzeń przesyłowych między podmiotami przesyłowymi i właścicielami nieruchomości, na których zlokalizowano urządzenia przesyłowe. Ta luka w prawie często kończyła się długotrwałym konfliktem między właścicielami nieruchomości a przedsiębiorstwami przesyłowymi, który roztrzygnąć musiał dopiero sąd. Wprowadzenie nowych przepisów stwarza szansę, na uzdrowienie sytuacji.
Szkolenie dedykujemy więc radcom prawnym, prawnikom, kierownikom, specjalistom oraz pracownikom:
• jednostek budżetowych
• urzędów
• zakładów energetycznych
• zakładów gazowniczych
• wodociągów
Jeśli chcecie zapoznać się Państwo bardziej szczegółowo z regulacjami prawnymi w zakresie służebności przesyłu oraz warunkami jej ustanawiania zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami odnośnie tego wydarzenia:
PROGRAM SZKOLENIA: Służebność przesyłu - Kompendium obowiązujących przepisów [2-dniowe warsztaty praktyczne]
Kolejne wydarzenie, które serdecznie polecamy to
Przygotowanie i realizacja procedur przetargowych z wykorzystaniem narzędzi elektronicznych – licytacja, aukcja elektroniczna [2-dniowe warsztaty praktyczne].
Licytacja elektroniczna to nic innego jak jeden z trybów udzielenia zamówienia publicznego. Jak wygląda procedura w praktyce? Wykonawcy, posługując się formularzem zamieszczonym na stronie internetowej, wprowadzają niezbędne dane w trybie bezpośredniego połączenia z tą stroną, składają kolejne korzystniejsze oferty, podlegające automatycznej klasyfikacji.
Jakie były założenia wprowadzenie licytacji elektronicznej?Przede wszystkim uproszczenie procedur, ale także oszczędność dla Zamawiających.
W jaki sposób zamawiający ogłasza zamiar przeprowadzenia licytacji?
Jaka podstawa prawna umożliwia wykonawcom udział w składaniu ofert w licytacji elektronicznej?
Jak wygląda przebieg licytacji?
Jakie działania należy podjąć po zakończeniu licytacji?
Odpowiedzi na te pytania uzyskają Państwo uczestnicząc w powyższym wydarzeniu. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi szkolenia:
PROGRAM SZKOLENIA: Przygotowanie i realizacja procedur przetargowych z wykorzystaniem narzędzi elektronicznych – licytacja, aukcja elektroniczna [2-dniowe warsztaty praktyczne]
ZAPRASZAMY!
[red. Michał Piszczyk]